23 Mayıs 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Dünyaca Ünlü Ustalar Çukurova’da…

Dünyaca Ünlü Ustalar Çukurova’da…

Çukurova Belediyesi tarafından her yıl kasımda yapılan Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’nde tüm hazırlıklar tamamlandı. Bu yılki teması Çocuk ve Kadın olan 3. Çukurova Karikatür Festivali’nin Onur Konuğu Hürriyet gazetesinin 1’inci sayfa çizeri Latif Demirci. Etkinliğe bu yıl saygın altı kadın çizer birden katılacak. İtalyan Marilena Nardi, Paris’ten Ramize Erer, Saadet Demir Yalçın, Seher Nuray Çiftçi, Aslı Alpar ve Japon Raku İchikawa sergi açacak, atölye çalışmasına katılacak ve “Kadın Çizerse…” adlı etkinlikte konuşacaklar.

“USTALAR SENİ, SEN DE USTALARI ÇİZ”

Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi salonu, fuayesi ve açık alanında gerçekleştirilecek 3. Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali’nde 10’u aşkın karikatür sergisi açılacak. Çukurovalı tanınmış çizer Necati Abacı’nın anısına özel bir serginin de bulunacağı festivalde, bu yıl yine öğrenciler, çocuklar ve gençler ile Türkiye ve dünyanın saygın karikatürcüleri, “Ustalar seni, sen de ustaları çiz” adlı çizim atölyesinde buluşacaklar.

FESTİVAL ÇOCUKLARLA BAŞLAYACAK

Ali Fuat Süer, Hikmet Aksoy, Oğuz Demir, Hicabi Demirci, Coşkun Göle, Luc Descheemaeker (Belçika), Köksal Çiftçi ile Almanya’dan Erdoğan Karayel ve Hayati Boyacıoğlu ve Adanalı karikatürcülerin festivale katılacağını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Kılı kırk yararak çok güzel bir festival hazırladık. Sadece 7 gün sonra başlayacak olan festivali çocuklarla açacağız, kadınlarla devam edeceğiz, güzel ve renkli bir sürprizle noktayı koyacağız” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

27 Aranan Şahıs Yakalandı…

Yapılan asayiş uygulamasında 27 aranan şahıs yakalandı, 7 silah ve bu silahlara ait mermiler ele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + thirteen =