Son Dakika
24 Ocak 2019 Perşembe

“Demokrasi yoksa özgürlük de olmaz”

24 Temmuz 2016 Pazar, 21:03

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Basından Sansürün Kaldırılışı’nın 108.Yıldönümü nedeniyle bir dizi tören gerçekleştirildi. Törende konuşan, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir “Türkiye’de cezaevlerinde birçok gazeteci varken, binlerce gazeteci hakkında dava açılmışken bugünün bayram olarak kutlanılması düşünülemez” dedi.

Basından Sansürün Kaldırılışı’nın 108.Yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk olarak Atatürk Parkı’nda ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ile Yönetim Kurulu üyeleri Aliye Gültekin ve Sabit Özkeser tarafından anıta çelenk konuldu ve 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Katılımcılar daha sonra Basın Anıtı’na geçti.

Törende konuşan ÇGC Başkanı Esendemir, “Olağan Üstü Hal uygulaması kapsamında, Paralel Devlet Yapılanması ve çeşitli iddialarla Adana’da birçok gazetecinin evine polis tarafından düzenlenen operasyonlarda bazı gazeteciler gözaltına alınmıştır. Temennimiz gazetecilerin en kısa zamanda soruşturmalarının tamamlanarak aklanmaları ve aramıza dönmeleridir” dedi.

Esendemir, Gazetecilerin özgürce mesleklerini yapmalarını istiyoruz, ancak başka insanların özgürlüklerine kanunsuz olarak müdahale etmelerine karşıyız. Bugün Türkiye de cezaevlerinde birçok gazeteci varken, binlerce gazeteci hakkında dava açılırken ve soruşturma sürdürülürken bunun bayram olarak kutlanılması da düşünülemez” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.