24 Ağustos 2019 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan Nehri Kenarı Ağaçlanıyor…

Ceyhan Nehri Kenarı Ağaçlanıyor…

Ceyhan Nehri Daha temiz ve yaşanabilir bir kent için ‘Adana Evimiz Gibi Tertemiz” sloganıyla çevre korumu eğitim kampanyasını sürdüren Adana Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan İlçesi’nde ağaçlandırma etkinliği düzenledi.

Mehmetçik İlkokulu öğrencileri, Ceyhan Nehri kıyısında çalılardan arındırılan alanda fıstık çamı, selvi, çınar ve Kıbrıs akasyası fidanlarını toprakla buluşturdu.
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, rutin olarak temizliği ve bakımı yapılan Ceyhan Nehri kıyısındaki ağaçlandırma çalışmalarına öğrencileri de dahil etti. Belediye otobüsüyle okullarından nehir kıyısına gelen Mehmetçik İlkokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte 500 adet çam, selvi ve çınar türü fidanları dikti. Öğrenciler fidanlara can suyu verirken, belediye bürokratları oksijen deposu ormanların korunması ve fidan dikerek, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmanın insanlık görevi olduğunu anlattı.
Öğrencileri belediye hizmetleriyle ilgili bilgilendiren Büyükşehir bürokratları, Başkan Hüseyin Sözlü’nün liderliğinde Adana’nın 15 ilçesinde üreticilere 250 bin adet elma, kiraz ve ceviz fidanı dağıtıldığını, sorumluluk bölgesinde bulunan 13 milyon 720 bin metrekare yeşil alanda her yıl çeşitli türlerde 430 bin fidan dikerek, ağaçlandırma çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini bildirdiler.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Olta Balıkçılığı Festivali 8 Eylül’de…

Karataş’ta 8 Eylül tarihinde ’1. Olta Balıkçılığı Festivali’ düzenlenecek. Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Denizcilik ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir