Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

Ceyhan Belediye Başkan Vekili Boydak’tan 19 Mayıs Açıklaması…

18 Mayıs 2018 Cuma, 21:18

Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Büyük Önder Atatürk’ün Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, haklı gururunu yaşadıklarını belirten Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak , “Tarih boyunca tüm devletlerin kaderlerini tayin eden önemli dönüm noktaları vardır. 19 Mayıs 1919’da başlatılan bağımsızlık mücadelesi de Türk tarihinin en önemli dönüm noktasıdır.” Dedi.

Başkan Boydak mesajına şunlara değindi:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde yaktığı kurtuluş ateşi ile bir milletin var olma mücadelesi başlatılmış ve bağımsızlığa giden yolda Türk milletinin kaderi çizilmiştir. 19 Mayıs, sadece Türk milli kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların da en büyük güvencesidir. Bu vesileyle Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.