Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

Cam ve Pet Şişe Atıkları, Ekonomiye Kazandırılıyor…

20 Ekim 2017 Cuma, 16:58

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, ekonomiye katkı koyan işletmelere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin de bulunduğu ziyarette firma sahibi Remzi Kar, Vali Mahmut Demirtaş’a verdiği bilgilerde, tesislerin ana faaliyet alanının, cam ve pet şişe atıklarının toplanarak ayrıştırılması ve geri dönüştürülerek ekonomiye ikincil hammadde olarak kazandırılması olduğunu söyledi.

Şirketin 2010 yılından bu yana pet şişe kırıklarından polyester elyaf üretimi de gerçekleştirdiğini kaydeden Kar, 24 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteren tesiste son teknoloji ile üretim yapıldığını sözlerine ekledi.

Gerçekleştirdikleri geri dönüşüm çalışmaları ile ekonomiye ve istihdama katkı koymalarından dolayı firma sahibi Remzi Kar ve çalışanları kutlayan Vali Mahmut Demirtaş ise geri dönüşüm konusunun özellikle son yıllarda büyük önem kazandığını, çevrenin ve doğanın korunup, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak açısından geri dönüşümle gerçekleştirilen üretimin daha da anlamlı olduğunu belirtti.

Vali Demirtaş, üretime, istihdama ve ekonomiye katkı sunan işletmelerin daima yanlarında ve destekçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.