Son Dakika
17 Kasım 2018 Cumartesi

Başkan Sözlü, bilişim çocuklarının hayallerini gerçeğe dönüştürdü…

26 Nisan 2018 Perşembe, 21:14

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bilişim teknolojilerine meraklı 8-16 yaş arasındaki 25 çocuğun Genel Kodlama Eğitimi’ne hamilik yapıp, hayallerini gerçekleştirmelerini sağladı.
3 aylık eğitim için makamındaki toplantı salonunu tahsis eden Başkan Sözlü, kendilerine Yıldız Koza Takımı adını veren minik hemşehrilerini geleceğin teknolojileriyle tanıştırıp, mobil oyun ‘Portakal Avcısı’nı tasarlamalarına öncülük etti.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, ünlü sanatçı Haluk Levent’in fahri başkanlığını yaptığı Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) ve Sıfırdan Bir Hayal Ofisi’nin hazırladığı Genel Kodlama Eğitimi’ne tam destek verdi. Projeye dahil olan 8-16 yaş arasındaki 25 çocuk, 3 aylık eğitim boyunca Başkan Hüseyin Sözlü’nün makamındaki toplantı salonda çalışma yaptı.
MOBİL OYUN, PORTAKAL AVCISI
Kendilerine Yıldız Koza Takımı adını veren çocuklar, problem tanımlama, analitik çözümleme yeteneği, temel algoritma oluşturma bilgisi, görsel kodlama ve mobil oyun geliştiriciliği basamakları öğrendi. Sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR), 3 boyutlu yazıcı (3D printer) gibi geleceğin teknolojileriyle tanıştan bilişim çocukları, Portakal Avcısı adlı mobil oyunu geliştirdi. Eğitimin sonunda Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, AHBAP Fahri Başkanı Haluk Levent ve Yıldız Koza Takımı ile bir araya gelip, başarı belgelerini takdim etti. Bilişim çocuklarını tebrik eden Başkan Sözlü, benzer teknoloji eğitimlerine hem zaman destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.